Prawo karne | Kancelaria Adwokacka T&T w Krakowie

Prawo karne

Pomoc prawna z zakresu prawa karnego

- Obrona na etapie postępowania przygotowawczego i sądowego we wszystkich sprawach o przestępstwa (w tym karnoskarbowe) oraz wykroczenia (w tym karnoskarbowe)
- Sporządzanie zawiadomień o popełnieniu przestępstwa, odpowiedzi na akt oskarżenia, wniosków dowodowych, zażaleń, apelacji i kasacji oraz innych pism prawem przewidzianych
- Reprezentowanie osób pokrzywdzonych, oskarżycieli posiłkowych, oskarżycieli prywatnych oraz powodów cywilnych

Prawo karne to dziedzina, z którą większość nigdy nie chciałaby mieć do czynienia. Jednak życie sprawia, że przestępstwa i wykroczenia nie są rzadkością. Zawiłości prawa karnego najczęściej nie pozwalają oskarżonemu czy pokrzywdzonemu na podjęcie samodzielnych skutecznych działań. Pomocą służy adwokat, wyspecjalizowany w tej trudnej dziedzinie prawa. Nasza kancelaria adwokacka w Krakowie zapewnia kompleksowe i skuteczne działania w zakresie prawa karnego i karnoskarbowego.


Gdy zostajesz podejrzanym lub oskarżonym

Pamiętać trzeba, że do momentu wydania wyroku skazującego, osoba, wobec której toczy się postępowanie, jest niewinna. Kancelaria adwokacka może rozpocząć swoje działania już na etapie postępowania przygotowawczego. Nie ważne, czy to jest przestępstwo czy wykroczenie. Nasi adwokaci, którzy będą państwa reprezentować i przygotują odpowiednią linię obrony. Każda sprawa jest prowadzona w sposób indywidualny, ponieważ nie ma dwóch takich samych przestępstw czy wykroczeń.

Na etapie postępowania przygotowawczego adwokat będzie uczestniczył w przesłuchaniach podejrzanego, świadków czy biegłych. Dzięki temu może sprawdzać działania organów ścigania oraz nie dopuszczać do pytań sugerujących odpowiedź. Adwokat nie tylko reprezentuje klienta, ale także udziela mu porad prawnych i analizuje dowody. Oprócz tego ocenia też jego potrzeby i możliwości w trakcie postępowania.

Gdy akt oskarżenia jest gotowy, sprawa trafia do sądu. Podejrzany staje się wówczas oskarżonym.W postępowaniu przed sądem rolą adwokata jest zapewnić najlepszą linię obrony. Nasi adwokaci starają się także zapewnić przestrzeganie praw, które ma broniony przez nich klient.

Doświadczenie i wiedza adwokatów z naszej Kancelarii zapewnia gwarancję sprawiedliwego procesu, czyli skuteczne wykładanie racji oskarżonego oraz sprawiedliwą obronę jego praw.

Adwokat będzie też uczestniczył w trakcie stosowania środków zapobiegawczych, w tym także aresztu tymczasowego.Jak prawidłowo napisać pismo w sprawach karnych?

Bardzo często trzeba napisać do sądu czy prokuratury pismo. Właściwe jego sporządzenie i zachowanie wymogów formalnych jest niezbędne, aby pismo było skuteczne. Dlatego warto, aby pismo sporządzili fachowcy, czyli adwokaci.

Nasza kancelaria adwokacka sporządzi każdy rodzaj pisma. Pomoże przy napisaniu zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa. Wbrew pozorom nie jest to wcale łatwe, szczególnie gdy takie pismo ma sporządzić pokrzywdzony.

Bardzo ważnym pismem jest odpowiedź na akt oskarżenia. To stosunkowo nowa instytucja w polskim prawie, bo wprowadzona w 1997 r. Pozwala ona na realizację prawa do obrony oraz gwarantuje rzetelność postępowania. Dobrze i prawidłowo sporządzona odpowiedź na akt oskarżenia daje możliwość oskarżonemu ustosunkowania się do tez oskarżenia i likwiduje w oczach sądu wrażenie jednostronności, wywołanej przez ten akt. Jak widać, jest to bardzo ważne pismo procesowe, mogące mieć duży wpływ na przebieg i wynik postępowania karnego. Nasi adwokaci sporządzą takie pismo w sposób profesjonalny.

Kancelaria przygotuje także w sposób fachowy wnioski dowodowe, a także zażalenia, apelacje, kasacje (także do Sądu Najwyższego) oraz inne niezbędne, przewidziane prawem pisma.Czy pokrzywdzonym potrzebny jest adwokat?

Kancelaria adwokacka zajmuje się nie tylko osobami, które przestępstwo lub wykroczenie popełniły. Bardzo istotną rolą naszych adwokatów jest też reprezentowanie osób pokrzywdzonych, oskarżycieli posiłkowych, oskarżycieli prywatnych czy powodów cywilnych.

Postępowanie karne to bardzo trudny czas dla takich osób.Dlatego mogą one skorzystać z pomocy pełnomocnika, który może reprezentować ich zarówno przed sądem, jak i prokuratorem oraz policją. Będzie pomagał we wszystkich dokonywanych czynnościach. Szczególnie istotne jest takie pełnomocnictwo dla pokrzywdzonego. Adwokaci naszej kancelarii zapewnią najlepszą profesjonalną pomoc dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu. Co ważne, ten sam adwokat nie może być jednocześnie obrońcą oskarżonego i pełnomocnikiem pokrzywdzonego.

Dzięki pomocy adwokata pokrzywdzony lub oskarżyciel posiłkowy będzie miał pewność, że w trakcie całego postępowania będzie realizował swoje prawa w jak najlepszy i najefektywniejszy sposób.